Hau Hau Vivre

OFERTA

Terapia zaburzeń separacyjnych

Skoro tu jesteś to pewnie niepokoją Cię niektóre z niżej wymienionych zachowań Twojego psa, kiedy ten zostaje sam w domu:

  • wokalizacja – popiskiwanie, szczekanie, wycie
  • szereg sygnałów świadczących o przeżywaniu silnego stresu
  • niszczenie przedmiotów, w tym drzwi i okien jakby szukał możliwości ucieczki
  • ciągłe przemieszczanie się po mieszkaniu
  • czuwanie, reagowanie na każdy docierający do mieszkania dźwięk
  • załatwianie się, mimo zachowywania czystości, kiedy jesteś w domu
  • zachowania kompulsywne – nadmierne lizanie lub wygryzanie części ciała, gonienie ogona itd.

Ale również nadmierne pobudzenie lub agresja w reakcji na Twoje zbieranie się do wyjścia lub wylewne witanie się po Twoim powrocie.

Możemy mieć do czynienia z lękiem separacyjnym, frustracją, niezaspokojonymi potrzebami psa, brakiem rutyny i przewidywalności w kontekście zostawiania psa samego w domu, niedostosowaniem środowiska do innych problemów behawioralnych psa i wiele więcej.

A może od początku chcesz wprowadzić psu samotność pod okiem specjalisty?

Myślę, że jesteś pod dobrym adresem! Nie tylko jestem behawiorystką i trenerką, ale również opiekunką psa przed pandemicznego i psa pandemicznego. Na własnej skórze przerobiłam temat skarżących się sąsiadów, zniszczonych rzeczy, skaleczenia się przez psa, ale też bezsilności i bezradności.

 

Hau Hau Vivre

Bierzmy się zatem do pracy

Dobra wiadomość jest taka, że gdziekolwiek mieszkacie możemy pracować razem, gdyż ten rodzaj terapii prowadzę wyłącznie zdalnie. Potrzebujecie jedynie dwóch urządzeń – jedno by połączyć się na spotkanie z pomocą Google Meet (nie musisz posiadać konta Google), a drugie by pozostać ze mną w kontakcie podczas oceny czy spotkań kontrolnych.

Krok 1

Umawiamy się na konsultację w celu:

  • oceny rodzaju zaburzenia separacyjnego
  • oceny reakcji psa na poszczególne zapowiedzi wyjścia Opiekuna bądź Opiekunów
  • określenia czasu wyjściowego do dalszego treningu samotności.

Na tym etapie nie musisz przesyłać żadnych dodatkowych nagrań. W trakcie spotkania poproszę Cię o pozostawienie mnie na wizji i wyjście na chwilę z domu. Po Twoim powrocie przedstawię Ci moje wnioski, omówimy kwestionariusz behawioralny oraz dalsze kroki.

Po spotkaniu dostaniesz nagranie z nieobecności wraz z dokładnym opisem owego nagrania.

Aby umówić się uzupełnij proszę formularz zgłoszeniowy.

Możliwości dalszej współpracy

Opcja 1. Jeżeli nie mamy do czynienia z lękiem separacyjnym lub nauką samotności pracujemy zgodnie z założeniami terapii behawioralnej.

Opcja 2. Jeżeli mamy do czynienia z lękiem separacyjnym bądź nauką samotności możemy zdecydować się na rozbudowany trening. Przygotuję dla Was czytelny plik. To tam 4-5 razy w tygodniu będę rozpisywać dla Was treningi. Trening taki składa się z wielu zadań, które Opiekun realizuje według moich wskazówek. We własnym zakresie robicie trening, opisujecie reakcje psiaka, a ja na tej podstawie przygotowuję kolejny trening. Co 1-2 tygodnie łapiemy się na spotkanie kontrolne podczas którego podglądam przebieg treningu. Dzięki współpracy w tym schemacie rozpisuję zadania jak najbardziej dopasowane do poziomu na jakim jest pies. Możecie też liczyć na moje wsparcie, motywowanie i pilnowanie regularności w trakcie całego procesu.

Opcja 3. Jeżeli mamy do czynienia z lękiem separacyjnym bądź nauką samotności możemy zdecydować się na trening uproszczony. Przygotuję dla Was czytelny plik. To tam 4-5 razy w tygodniu będę rozpisywać dla Was treningi. Trening taki składa się z jednego zadania. W pliku znajdziecie również szereg wskazówek. We własnym zakresie robicie trening, opisujecie reakcje psiaka, a ja na tej podstawie przygotowuję kolejny trening. Co 1-2 tygodnie łapiemy się na spotkanie kontrolne podczas którego podglądam przebieg treningu. Dzięki współpracy w tym schemacie rozpisuję zadania jak najbardziej dopasowane do poziomu na jakim jest pies. Możecie też liczyć na moje wsparcie, motywowanie i pilnowanie regularności w trakcie całego procesu.

Hau Hau Vivre

Cennik

  • Konsultacja - diagnostyka od 300 zł

    do 120 minut

  • Rozbudowany trening samotności od 600 do 1000 zł miesięcznie

    Rozliczamy się z dołu za zakres wykonanej przez mnie pracy. Opiekunowie mają wgląd do bieżących rozliczeń.

  • Uproszczony trening samotności od 400 do 700 zł miesięcznie

    Rozliczamy się z dołu za zakres wykonanej przez mnie pracy. Opiekunowie mają wgląd do bieżących rozliczeń.

Koniecznie zapoznaj się z regulaminem.

FAQ

Jeżeli oceniam, że nie mamy do czynienia z lękiem separacyjnym szukamy możliwości zostawiania psa samego w domu, ale w ograniczonym zakresie tak by nie pogłębiać problemu i nie narazić psa na powstanie traumy. Jeżeli natomiast rozpoczynamy terapię lęku separacyjnego by ta była skuteczna musimy bezwzględnie przestrzegać reguły, że psiak nie zostaje w domu sam poza sesjami treningowymi.

Choć bardzo bym chciała nie umiem przewidzieć jak szybko uda nam się pomóc psiakowi. Wszystko zależy od pułapu wyjściowego, regularności i zaangażowania Opiekunów, reakcji psa na dobrany rodzaj terapii (nie raz zdarza mi się zmodyfikować podejście, jeżeli uznaję, że efekty są niezadowalające), a czasem też od rzeczy na które zupełnie nie mamy wpływu jak stan zdrowia psa czy reakcja na czynniki środowiskowe. Jedno jest pewne! Chcemy, żeby terapia była jak najbardziej skuteczna.

Nie jest to warunek konieczny do rozpoczęcia współpracy, jednak z doświadczenia wiem, że instalacja kamerki znacznie ułatwia realizację założonego planu. Opiekunom łatwiej o dokładne opisy treningów, a my nie musimy martwić się, że ustawienie sprzętu do nagrywania psa stanie się kolejną zapowiedzią wyjścia. To może być zapowiedź dająca psu poczucie bezpieczeństwa, ale przecież nie będziecie wiecznie ustawiać laptopa na podłodze w przedpokoju, prawda?